zamknij

Zaloguj się przez Facebook
Obsługa konta
0 zarejestrowanych użytkowników i 47 gości online
asz

Znajomi

Grupy

asz
Użytkownik od: 19-12-12 | Ostatnio online: 4 lat temu | Profil oglądano: 630 razy
2
Punkty
0
Grupy
0
Znajomi
0
Zdjęcia
12
Aktywności

O mnie

Podstawowe informacje

Płeć
Mężczyzna

Informacje kontaktowe

Miasto
Wrocław

Budynek

Spółdzielnia-Deweloper
S.M. Osada
Budynek
A-1

Kontakt on-line

Forum

Ostatnie aktywności

 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Nowe drogi w forach.
  Każda tego typu rozbudowa jest pozytywnie odbierana. Szkoda tylko, że inne działania psują dobry odbiór całości. Mam tu akurat na myśli brak miejsc parkingowych wokół budynków Osady w szczególności w okolicy sklepów. Może udałoby się zorganizować jakąś inicjatywę przeorganizowania parkowania równoległego na prostopadle (zmniejszenie jednego z dwóch chodników, a w innych miejscach zmniejszenie pasa zieleni oraz wykorzystanie nieuzytkow) ?
  Więcej…
  wall 1343 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Nowa linia autobusowa w forach.
  Jak ruszą 01.01.2018 będzie dobrze.
  Póki co budują lub raczej planują a Wykonawcy wykonują bez pomyślunku. Łącznik od osiedla do pętli w niedługim czasie choć nowy będzie musiał być przebudowywany jak Cynamonowa, bo brak w nim kanalizacji i jakiś wąskawy zdeczko.
  Więcej…
  wall 1424 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Kodeks drogowy a parkowanie w forach.
  Kupiłem w lutym bez miejsca.
  Więcej…
  wall 2869 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Odbiory gwarancyjne w forach.
  Paulina napisał(a):
  Czy podczas ostatnich odbiorów gwarancyjnych coś pospisywaliście, protokół etc?

  TAK, u mnie były dwa odbiory, pierwszy to szkoda gadać, cała lista uwag, potem kolejny i znów uwagi, ale tym razem podpisałem protokół jednakże z dopisanymi usterkami, które zostały szybko naprawione

  Paulinko, zawsze możesz skorzystać z 3 letniej rękojmi zgłaszając pisemnie jak najszybciej wykryte przez Ciebie usterki.

  R.A.F napisał(a):

  BTW wczoraj jedne z sąsiadów mówił mi, że dowiedział się w s-ni, że DPBO Józef Kordowina, czyli wykonawca naszego osiedla, kończy działalność, co zwiastuje spore problemy z naprawami gwarancyjnymi.

  Bez obaw, rękojmię mamy u OSADy, a usunięcie usterek mogą zlecić każdej innej firmie. W ostateczności przy wielkim oporze możemy je usunąć samemu i żądać od Spółdzielni zwrotu kosztów, ale w tym przypadku konieczne jest uprzednie potwierdzenie przez nich istnienia wady konstrukcyjnej.
  Więcej…
  wall 2893 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Sezon grzewczy 2013/2014 ? w forach.
  156X napisał(a):
  Nie wiem może się mylę ale jakieś tam pojęcie o technice mam i jak zdjęte jest pokrętło to z głowicy termostatu wystaje bolec który możną wcisnąć palcem. Wnioskuję więc że wtedy zawór jest zamknięty. Może zatem warto sprawdzić jak grzejnik zachowuje się bez pokrętła. Jeśli będzie zimny bez pokrętła a ciepławy z to oznacza że regulator nawet na 0 czy *** coś tam przepuszcza. W ten sam sposób można poprawnie założyć pokrętło. Jak bez będzie zimny to zakładamy z ustawieniem na minimum a jak gorący to na max.

  jak się mylę to proszę o poprawkę

  pzdr!

  zdjęte pokrętło = trzpień w kaloryferze wysunięty = zawór otwarty = max przepływ = max grzanie = pokrętło na max grzanie z trzpieniem schowanym

  skręcenie pokrętła na 0 lub * = trzpień wysunięty w pokrętle powoduje wciśnięcie trzpienia w grzejniku i zmniejszenie przepływu

  u mnie przy * kaloryfer jest zimny

  grzejniki mogą mieć wkładki termostatyczne przeciw zamarzaniu, a więc ustawione grubo mniej niż 18-20 st.C,
  jeżeli grzeje na * to pokrętło jest źle dobrane = za krótki jego trzpień nie powoduje pełnego zamknięcia przepływu w kaloryferze, lub uszkodzenie mechaniczne objawiające się przepuszczaniem

  dla osób, którym nierówno grzeje proponuję zrobić odpowietrzanie

  jakby ktoś pytał - AiR na PWR

  pzdr
  Więcej…
  wall 2893 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Sezon grzewczy 2013/2014 ? w forach.
  Jeśli masz regulatory, to będą tak grzały. Jeśli nie, to przy zakręconych będziesz miał zimne, chyba, że źle założyłeś pokrętła i zero to nie zero. To samo dotyczy Gosi - zakładać i ściągać pokrętła należy w jednej pozycji, najlepiej skrajnej.
  Więcej…
  wall 2904 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Odbiory mieszkań w forach.
  pola napisał(a):
  Dla mnie zmorą są wychodzące rury z grzejników wpuszczone w podłoge, zamiast w scianę - tak to się robiło 20 lat temu no ale na to juz nic nie poradzimy. Czy Wy też tak macie?? (np w kuchni udało im sie wyjść ze ściany, ale to jedyne miejsce ).

  A ja mam odwrotnie w pokojach ze ścian, a w kuchni z podłogi. Co kraj to obyczaj, co monter, to inny zwyczaj?
  Więcej…
  wall 2959 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Odbiory mieszkań w forach.
  Niestety pierwsze podejście zakończone kompletną klapą - cała strona uwag: kąty, płaszczyzny, niedoróbki tynkarskie, zabrudzone parapety i stolarka.

  Szczerze mówiąc czuje się nieco wpuszczony w maliny przez pracowników Spółdzielni, której jestem przecież członkiem. Jak można wzywać mnie na odbiór mieszkania, które jeszcze nie jest gotowe i przychodzą ludzie, którzy mówią, że jeszcze mają coś tu wykończyć. Czy posady w Spółdzielni są obejmowane z łapanki, czy obejmują je specjaliści. Zostałem narażony na koszty, ale o ileż byłyby one większe, gdybym później na własna rękę musiał usuwać te usterki.
  Więcej…
  wall 2963 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: pierwszeństwo przejazdu w forach.
  mądry Polak po szkodzie, niestety nie uczą się na innych tego typu obiektach i chyba nie do końca ich to obchodzi, bo przecież wykonawcy, projektanci nie będą mieszkać na tym osiedlu
  już widać, że jest ciasno i drogi powinny być na tyle szerokie, aby był swobodny przejazd w obu kierunkach, no ale z kim tu gadać
  Więcej…
  wall 2970 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Witam przyszłych sąsiadów w forach.
  Wita Was serdecznie Adam z Waniliowej 24/13 (m3/1)
  Widzę, że na tym samym piętrze będziemy urzędować
  Życzę udanych odbiorów.
  Więcej…
  wall 2970 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Opóźnienia budynku A1 w forach.
  Na odbiór najlepiej przyjść z ekspertem, który za parę stówek zrobi szczegółowy protokół, w którym przedstawi wszelkie odchyłki od norm, co podbije pieczątką z uprawnieniami budowlanymi. Wierzcie mi, to nie są pieniądze wyrzucone w błoto. Na pierwszy rzut oka nam może się wydawać, że w zasadzie jest OK, a taka osoba potrafi wypisać kilka stron usterek. Nawet nie śmiem podpisywać protokołu odbioru bez profesjonalnej analizy, bo po prostu się na tym nie znam. Wszystkim odważnym, życzę powodzenia

  Do miłego zamieszkania
  Adam
  Więcej…
  wall 3005 dni temu
 • asz odpowiedział(a) w temacie Odp: Opóźnienia budynku A1 w forach.
  czy mi się wydaje czy dwa balkony A1 są pomalowane na biało? to już tak ma zostać? zabrakło farby pomarańczowej, czy co? bo na chwilę obecną ma się to nijak do całej reszty :/
  Więcej…
  wall 3015 dni temu

Ostatnie posty użytkownika na forum

Ostatnie statusy użytkownika na Twiterze

Logowanie (dostęp) do Twittera nie zostało jeszcze ustawione.

Reklama

Witryna kminkowa.pl przestrzega wszelkich zasad utrzymania prywatności. Nie wykorzystujemy Państwa danych w celach innych niż prawidłowe funkcjonowanie serwisu. Dowiedz się więcej.
Użytkowników i administratorów witryny obowiązuje regulamin.

Sticker

Web Redakcja witryny kminkowa.pl

User Administrator: barcik

Mail e-mail:

Formularz Kontakt: Formularz kontaktowy

 Powiadom znajomych na Śledziku! Powiadom znajomych na Facebooku! Wykop tę stronę! Dodaj link strony do swojego opisu GG! Podziel się linkiem ze znajomymi na Blipie! Zaćwierkaj linkiem do naszej strony! Dodaj link na swój Google Buzz! Poinformuj swoich znajomych z MySpace! Dodaj tę stronę do zakładek Google Dodaj tę stronę do Del.icoi.us Promuj stronę na Digg Dodaj tę stronę do Technorati Powiadom znajomego e-mailem!