zamknij

Zaloguj się przez Facebook
Obsługa konta
Obsługa portalu - krótki tutorial PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Na tej stronie można znaleźć krótki poradnik dotyczący obsługi portalu. Najczęściej wykorzystywane funkcje, kilka uwag i podpowiedzi.

 1. Rejestracja w portalu.
 2. Logowanie.
 3. Rejestracja i logowanie poprzez Facebook.
 4. Prywatne wiadomości.
 5. Obsługa forum.
 6. Obsługa galerii.
 7. Ogłoszenia.
 8. Obsługa konta.
 9. Ustawienia prywatności konta.
 • Rejestracja w portalu

  Rejestracja w portalu może być wykonana na dwa sposoby. W tym akapicie zostanie opisana rejestracja normalnego konta. W akapicie Rejestracja i logowanie poprzez Facebook zostanie opisane rejestrowanie za pomocą Facebook.

  Po kliknięciu "Utwórz konto" lub "Dołącz do nas za darmo" zostaniemy przeniesieni na stronę widoczną poniżej:

  Rejestracja nowego użytkownika
  Rejestracja nowego Użytkownika.

  Po podaniu wszystkich danych potrzebnych do założenia konta możemy odznaczyć otrzymywanie Newsletterów. Następnie zapoznajemy się z Regulaminem witryny i akceptujemy go. Po przepisaniu dwóch wyrazów z zabezpieczenia antyspamowego klikamy "Dalej". Na tym etapie możemy jeszcze Zalogować się przez Facebook. Na następnej stronie mamy do uzupełnienia kilka danych o sobie:

  Rejestracja nowego użytkownika
  Rejestracja nowego Użytkownika strona druga.

  Możemy wybrać płeć, podać jakieś informacje o sobie, telefon, adres. Pola zaznaczone gwiazdką (*) są polami wymaganymi. Przy każdym polu możemy zaznaczyć poziom prywatności danej informacji. Pola te można również później uzupełnić, bądź zmienić na stronie Edycji profilu. Dodatkowo możemy wybrać komunikator który używamy do kontaktów on-line. Po kliknięciu "Zarejestruj" konto zostanie założone. i możemy przejść do wgrywania avatara. Avatara wybieramy i wgrywamy ze swojego komputera. Wielkość wgrywanego pliku jest ograniczona do 4MB.Avatara możemy również dograć później na stronie Zdjęcie profilowe. Można też pominąć ten krok i zostawić ikonkę z "szarym człowieczkiem" zamiast własnego avatara.

  Konto jest już założone i można w pełni korzystać z portalu.

  Do góry

 • Logowanie

  Logowanie do witryny jest możliwe z kilku miejsc:

  • Na prawie każdej stronie rozwijając panel górny "Obsługa konta".
  • Przechodząc na stronę http://kminkowa.pl/spolecznosc i wpisując swoje dane do logowania.
  • Na stronach forum nie działa rozwijany panel górny. Istnieje jednak możliwość logowania poprzez wpisanie swoich danych do odpowiednich pól nad forum. Na stronach forum nie jest możliwe logowanie poprzez Facebook.

  Poniżej przedstawiono miejsca, w których są umieszczone poszczególne pola do logowania:

  Logowanie w części społecznościowej
  Logowanie w części społecznościowej i w całym portalu oprócz forum.

  Logowanie w części forumowej
  Logowanie na forum.

  Rozwijany panel górny "Obsługa konta" wygląda następująco:

  Panel Obsługa konta
  Panel "Obsługa konta".

  Po zalogowaniu się na portal poprzez "Obsługę konta" lub część społecznościową zostaniemy przekierowani na stronę własnego konta. Natomiast po zalogowaniu się poprzez Forum zostajemy na tej samej stronie.
  W tym momencie strona http://kminkowa.pl/spolecznosc zmienia swój wygląd. Na górze strony pojawia się pasek części społecznościowej:

  Pasek społecznościowy
  Pasek części społecznościowej.

  Natomiast "Obsługa konta" wygląda jak pokazano poniżej:

  Panel Obsługa konta
  Panel "Obsługa konta".

  Do góry

 • Rejestracja i logowanie poprzez Facebook

  Rejestracja w portalu jest również możliwe poprzez konto na Facebook. Umożliwia to łatwiejsze logowanie i zarządzanie dwoma kontami w jednym miejscu. Rejestracja przebiega w sposób automatyczny. Po kliknięciu przycisku "Zaloguj się przez Facebook" otworzy się nowe okienko, w którym zostaniemy zapytani o dostęp do informacji przechowywanych na Facebook (jeżeli jesteśmy już zalogowani na Facebooku). Po zatwierdzeniu dostępu do swojego konta rozpocznie się proces ściągania danych z Facebook do portalu.

  Następnie każde kolejne logowanie nie będzie już wymagało potwierdzania dostępu do informacji przechowywanych na Facebook. Będziemy mieli do wyboru tylko skopiowanie avatara i opisu z Facebooka do portalu. Użytkownicy zalogowani poprzez Facebook powinni uzupełnić dane w swoim profilu. Zwłaszcza te, które są wymagane. Jest również możliwe połączenie istniejących kont na portalu i Facebooku. W celu ich połączenia wchodzimy w edycję swojego konta i klikamy "Zaloguj się przez Facebook". Podobnie jak przy rejestracji otworzy sie nowe okienko, w którym zostaniemy zapytani o dostęp do informacji przechowywanych na Facebooku. Po potwierdzeniu dostępu oba konta zostaną połączone. W tej chwili możemy logować się poprzez Facebook.UWAGA! Proces połączenia kont jest procesem jednorazowym. Od momentu połączenia kont nie ma możliwości logowania poprzez swój dawny identyfikator i hasło.
  W celu powrotu do starego typu logowania proszę się skontaktować z Administracją. Informacje kontaktowe są podane w stopce każdej strony.

  Do góry

 • Prywatne wiadomości

  Na portalu jest uruchomiony system wysyłania Prywatnych wiadomości pomiędzy Użytkownikami. Przyjście każdej Prywatnej wiadomości jest potwierdzane e-mailem. W e-mailu znajduje się bezpośredni link do danej wiadomości. Po zalogowaniu się na swoje konto i przejściu na część społecznościową portalu mamy możliwość odczytania wiadomości klikając odpowiednią ikonkę na pasku:

  Wiadomości
  Pasek części społecznościowej z odebraną Prywatną wiadomością.

  lub wchodząc bezpośrednio z Głównego Menu:

  Wiadomości
  Wiadomości w Głównym Menu.

  Na stronach Forum przejście do wiadomości jest możliwe poprzez kliknięcie linku znajdującego się w prawej części pola z danymi Użytkownika:

  Wiadomości
  Wiadomości na forum.

  Aby napisać do kogoś wiadomość należy tego Użytkownika znaleźć na portalu. Następnie kliknąć na na link Wyślij:

  Wiadomości
  Wysyłanie wiadomości do innego Użytkownika.

  Ten sam link znajduje się również w profilu każdego Użytkownika. Po kliknięciu pojawi się małe okienko na środku strony w którym będzie można wpisać temat wiadomości i jej treść. Następnie klikamy "Wyślij". Korespondencja pomiędzy Użytkownikami jest prowadzona w wątkach.W chwili obecnej ustawiono limit wysyłania do 30 wiadomości dziennie.Po przekroczeniu limitu pojawia się stosowny komunikat. Kolejne wiadomości mogą być wysyłane dopiero następnego dnia.W razie potrzeby zwiększenia limitu należy się skontaktować z Administracją. Informacje kontaktowe są podane w stopce każdej strony.

  Po wejściu na stronę można prowadzić korespondencję ze swoimi znajomymi:

  Napisz wiadomość
  Wysyłanie wiadomości do znajomych.

  Do góry

 • Obsługa forum

  Po zalogowaniu się na portal w pasku części społecznościowej znajduje się zakładka "Forum". Po rozwinięciu tej zakładki możemy dodać Nowy temat, sprawdzić tematy w których coś napisaliśmy, sprawdzić wszystkie swoje posty, zarządzać subskrypcjami tematów i kategorii i przeglądać swoje Ulubione tematy.

  Menu Forum
  Menu Forum.

  Forum również jest dostępne z Menu Głównego witryny:

  Menu Główne Forum
  Menu Główne Forum.

  W tym miejscu mamy dostęp do napisania Nowego tematu, sprawdzenia ostatnich tematów, sprawdzenia tematów bez odpowiedzi, tematów w których się udzielaliśmy, przeczytać Regulamin forum, czy też poszukać interesującego tematu na forum. Po wybraniu "Nowy temat" otworzy nam się następujące okno:

  Nowy temat
  Nowy temat.

  Na początku wybieramy kategorię w której będzie wpisany nowy temat. Następnie wpisujemy temat jaki odzwierciedla treść tego co chcemy umieścić. Możemy wybrać ikonkę tematu jeśli chcemy podkreślić zawartość tego tematu.
  W polu poniżej znajduje się cały zestaw znaczników BBcode. Najeżdżając myszką i zatrzymując się na każdym znacznikiem możemy otrzymać krótką instrukcję znaczenia i wykorzystania każdego znacznika.
  W polu poniżej wpisujemy treść, którą chcemy się podzielić z innymi użytkownikami witryny.Treść wiadomości musi być zgodna z Regulaminem forum. Każda wiadomość niezgodna z Regulaminem zostanie skasowana.Następnie możemy dołączyć załączniki do tematu. Możliwe rozszerzenia plików to jpg, jpeg, gif, png i txt, doc, pdf. Pierwsze cztery tworzą pliki obrazów i są wyświetlane dla wszystkich oglądających dany temat. Ostatnie trzy są plikami dokumentów i są widoczne tylko dla zarejestrowanych Użytkowników witryny.

  W tej chwili są ustawione limity dla przesyłanych plików:
  • Dla plików obrazów - 1MB
  • Dla plików dokumentów - 2MB

  Następnie możemy zaznaczyć Subskrypcję tematu. Ta opcja jest domyślnie włączona. Dlatego warto czasami odznaczyć, żeby nie otrzymywać za dużo informacji o nowych odpowiedziach do tematu. Po kliknięciu "Wyślij" temat zostanie założony i zostaniemy od razu o niego przekierowani.

  W celu odpisania na dany temat należy kliknąć na ikonkę "Odpowiedz" znajdującą się w temacie, który nas interesuje.

  Odpowiedz
  Odpowiedz.

  Po kliknięciu tej ikonki nastąpi załadowanie strony tak jak w przypadku pisania Nowego tematu. Jedynie będzie brak możliwości wyboru kategorii forum i pole Temat będzie już wypełnione przez witrynę.

  Panel tematu
  Panel tematu.

  W panelu tematu mamy do wyboru:

  • Zgłoś moderatorowi - zgłoszenie posta, który według nas jest niezgodny z Regulaminem forum.
  • Oklaski - można nagradzać Użytkownika Oklaskami za wartościowe wpisy na forum. Można również karcić go zabierając mu oklaski.
  • Dziękuję - jest to podziękowanie dla użytkownika za dany post na forum. Informacja ta jest później widoczna w danym temacie.
  • Szybka odpowiedź - nie jest ładowany pełen edytor do wpisywania wiadomości na forum, tylko jego zubożona wersja. Kody BBcode nadal działają, niestety trzeba je wpisywać ręcznie.
  • Cytuj - powoduje zacytowanie całego posta w nowym poście. Przydaj się, gdy odnosimy się do wcześniejszych postów w danym wątku.
  • Subskrybuj - powoduje włączenie, bądź wyłączenie subskrypcji danego tematu.
  • Ulubiony - powoduje dodanie lub usunięcie tematu do ulubionych tematów danego użytkownika.
  • Nowy temat - utworzenie nowego tematu w danej kategorii.

  Do góry

 • Obsługa galerii

  Po zalogowaniu się na portal z Galerii w Głównym Menu możemy wybrać cztery dodatkowe opcje:

  • Obsługa galerii
  • Ulubione
  • Prześlij zdjęcie
  • Utwórz kategorię

  Menu Galerii
  Menu Galerii.

  Obsługa galerii pozwala zarządzać swoimi zdjęciami. Kasować je, wstrzymywać publikację, dodawać opisy, dodawać zdjęcia do ulubionych.
  Ulubione pozwala przeglądać zdjęcia, które zostały zaznaczone jako ulubione danego Użytkownika. Z tego poziomu można również kasować zdjęcia z Ulubionych:

  Ulubione
  Ulubione.

  Prześlij zdjęcie i Utwórz kategorię pozwalają na przesyłanie nowych zdjęć i tworzenie nowych kategorii zdjęć.

  Po wybraniu "Prześlij zdjęcie" otwiera się strona widoczna poniżej:

  Prześlij zdjęcie
  Prześlij zdjęcie.

  Na początku jest informacja o prawach autorskich. Do każdego przesyłanego zdjęcia powinniśmy posiadać prawa autorskie. W razie stwierdzenia braku tego typu praw zdjęcie zostanie usunięte z portalu.
  Następnie są podane informacje dotyczące ograniczeń w przesyłaniu zdjęć.

  W chwili obecnej ograniczenia są następujące:
  • Maksymalna wielkość zdjęcia przesyłanego na serwer - 5MB
  • Maksymalna ilość zdjęć przesyłanych na serwer - 500

  Poniżej podane są informacje o ilości wysłanych do tej pory zdjęć i ilości zdjęć możliwych do wysłania.

  Następnie mamy do wyboru dwie możliwości przesyłania zdjęć:

  • Pojedyncze zdjęcie - Maksymalnie trzy zdjęcia można wysłać za jednym razem
  • Przesyłanie paczek zdjęć - Wysyłanie spakowanych zdjęć w pliku zip
  Przesyłanie pojedynczych zdjęć:

  Wybieramy tytuł zdjęcia. Jeżeli wysyłamy jednocześnie kilka zdjęć, to tytuł będzie wspólny dla wszystkich zdjęć.
  Kategoria zdjęcia - mamy możliwość zapisu zdjęć do podanych kategorii.W celu stworzenia dodatkowych kategorii należy się skontaktować z Administracją. Informacje kontaktowe są podane w stopce każdej strony.Prosimy o dokładny wybór kategorii. Tak aby zdjęcia były przypisane w odpowiednie miejsca.
  Opis zdjęcia. Wpisujemy tutaj informacje o zdjęciu. Również kiedy wysyłamy kilka zdjęć jednocześnie to opis będzie taki sam do wszystkich zdjęć.
  Następnie wybieramy czy zdjęcia mają być opublikowane czy na razie nie. Po wybraniu zdjęć z dysku swojego komputera możemy "Wysłać zdjęcia".

  Przesyłanie paczek zdjęć
  Przesyłanie paczek zdjęć.

  Przesyłanie paczek zdjęć:

  UWAGA! W spakowanym pliku zdjęcia muszę być bez katalogów. Tylko zdjęcia zostaną prawidłowo rozpakowane i załadowane do Galerii.Wybieramy plik archiwum zdjęć (.zip) z dysku własnego komputera.
  Następnie wybieramy kategorię do której zdjęcia mają trafić.
  Po wpisaniu wspólnego tytułu dla wszystkich zdjęć możemy również wpisać opis który, będzie dotyczył wszystkich zdjęć z danej paczki.
  Po wybraniu czy zdjęcia mają zostać od razu opublikowane możemy "Rozpocząć ładowanie zdjęć".

  Do góry

 • Ogłoszenia

  Po zalogowaniu się na portal w pasku części społecznościowej znajduje się zakładka "Ogłoszenia". Po rozwinięciu tej zakładki możemy dodać ogłoszenie lub przeglądać własne ogłoszenia. Własne ogłoszenia można edytować, wstrzymywać ich publikację lub po ich wygaśnięciu ponownie je publikować.

  Menu Ogłoszeń
  Menu Ogłoszeń.

  Ogłoszenia również są dostępne z Menu Głównego witryny:

  Menu Główne Ogłoszenia
  Menu Główne Ogłoszenia.

  Ogłoszenie jest wyświetlane na stronach przez ustalony czas. Po przekroczeniu tego czasu następuje zablokowanie ogłoszenia. Jeżeli ogłoszenie jest napisane przez zarejestrowanego użytkownika ma on możliwość ponownej publikacji danego ogłoszenia na kolejny okres. Jeśli natomiast ogłoszenie napisze Gość to zostaje ono zablokowane bez możliwości ponownego uruchomienia.W chwili obecnej czas ważności ogłoszenia ustawiono na 30 dni.W razie potrzeby zwiększenia czasu ważności ogłoszeń należy się skontaktować z Administracją. Informacje kontaktowe są podane w stopce każdej strony.

  Po wybraniu "Dodaj ogłoszenie" Pojawia się strona przedstawiona poniżej:

  Dodawanie ogłoszenia
  Dodawanie ogłoszenia.

  Większość podanych pól na tej stronie musi zostać uzupełniona:

  • Tytuł - Tytuł ogłoszenia.
  • Kategoria - w tej chwili są do wyboru następujące kategorie:
   • Kupię
   • Sprzedam
   • Oddam
   • Wynajmę
   • Fachowcy
    • Poszukuję
    • Polecę
   • Inne
  • Skrót opisu - krótki i zwięzły opis. Maksymalnie 120 znaków.
  • Opis - Opis ogłoszenia.
  • Kontakt - Dane kontaktowe umieszczającego ogłoszenie. Telefon, e-mail, gg, skype...
  • Cena - Cena. Pole to nie jest wymagane. Można zostawić puste.
  • Dodaj obrazek - Do ogłoszenia można dołączyć do pięciu obrazków. Każdy obrazek może mieć maksymalne 1MB.
  • Ogłoszenie promowane - Promocja ogłoszenia polegająca na wyświetleniu ogłoszenia na innym tle i w pierwszej kolejności wśród zwykłych ogłoszeń. Jest to ogłoszenie płatne. Koszt 2 PLN. Do wykupienia takiego ogłoszenia potrzebne jest konto PayPal.

  Przeglądając ogłoszenie możemy zadać pytanie ogłoszeniodawcy. Służy do tego odpowiedni formularz:

  Szczegóły ogłoszenia
  Szczegóły ogłoszenia.

  W celu zabezpieczenia przed spamem zostały ustawione limity pomiędzy wysyłaniem zapytań o ogłoszenie. Jedno zapytanie na 5 minut i nie więcej niż 10 zapytań na godzinę.

  Do góry

 • Obsługa konta

  Po zalogowaniu się całym naszym kontem możemy zarządzać poprzez pasek społecznościowy:

  Pasek społecznościowy
  Pasek części społecznościowej.

  W zakładce Profil mamy do wyboru:

  • Zdjęcie profilowe - inaczej avatar. Możemy wczytać nowe zdjęcie lub całkowicie usunąć istniejące.
  • Edycja profilu - można pozmieniać informacje dotyczące nas samych jak i ich sposób przedstawiania użytkownikom witryny lub gościom. Więcej informacji na ten temat w akapicie dotyczącym prywatności konta.
  • Edycja danych - w tym miejscu ustawiamy swoje imię i nazwisko, e-mail i hasło dostępu do witryny. W tym miejscu też możemy powiązać swoje konto z serwisem Facebook.
  • Prywatność - patrz poniżej.
  • Preferencje - ustawienia dotyczące adresu profilu, ilości aktywności pokazywanych w profilu jak i włączenie modułu "Lubię" do aktywności i zdjęć użytkowników.
  • Własna strona O mnie - w tym miejscu możemy wybrać jak ma wyglądać nasza strona profilowa. Można zamieniać miejscami poszczególne pola, dodawać, bądź je usuwać.
  • Na stronach powyższych w prawym górnym logu znajduje się link "Usuń konto". Kliknięcie go spowoduje usunięcie konta z witryny.Wszelkie informacje dostarczone na witrynę przed skasowaniem konta, zostają na niej. Dotyczy to postów na forum, zdjęć w galerii, czy innych aktywności. W celu całkowitego usunięcia wszelkich danych prosimy o kontakt z Administracją witryny.

  W zakładce Znajomi znajdziemy:

  • Wszyscy - wszyscy dotychczasowi nasi znajomi. Możemy ich sortować alfabetycznie, będący w danej chwili on-line bądź od najnowszego znajomego
  • Szukaj - szukanie znajomych. Szukanie znajomych poprzez nazwę lub adres e-mail.
  • Szukanie zaawansowane - możliwość wyszukiwania ludzi poprzez podanie kilku różnych kryteriów.
  • Zaproś znajomych - zaproszenie znajomych do witryny. To jest zaproszenie ludzi, którzy nie są jeszcze na kminkowa.pl.
  • Wysłane zaproszenia - możliwość sprawdzenia do kogo w witrynie zostały wysłane zaproszenia. Również z tego miejsca można anulować wysłane zaproszenia.
  • Oczekujące zaproszenia - zaproszenia wysłane od innych użytkowników witryny.

  W zakładce Grupy możemy zarządzać swoimi grupami, szukać innych grup, dołączać do innych grup lub sprawdzać oczekujące zaproszenia do grup zamkniętych.

  Zakładka Zdjęcia pozwala zarządzać swoimi zdjęciami i albumami stworzonymi w części społecznościowej serwisu. UWAGA! nie są to zdjęcia znajdujące się w Galerii. Podobnie wygląda i ma podobne zadanie zakładka Filmy.

  W Wydarzeniach możemy tworzyć nowe wydarzenia, przeglądać istniejące, dopisywać się do nich, komentować je i szukać interesujących takich, które nas interesują. Zakładka ta będzie wykorzystywana w przyszłości. W tej chwili ma niewielkie zastosowanie.

  Zakładka Forum została szerzej omówiona w tym akapicie.

  W zakładce Newsletter możemy zarządzać subskrypcją Newslettera.

  Zakładka Ogłoszenia została szerzej omówiona w tym akapicie.

  Do góry

 • Ustawienie prywatności konta

  Na stronie można zmienić swoje ustawienia dotyczące prywatności:


  Ustawienia prywatności.

  Każdy element swojego konta można ustawić osobno. Do wyboru są cztery możliwości ustawień:

  1. Wszyscy - wszyscy użytkownicy internetu mogą przeglądać dane informacje.
  2. Wszyscy zarejestrowani - użytkownicy zarejestrowani na portalu mają dostęp do danych.
  3. Moi znajomi - dostęp do informacji mają użytkownicy, którzy są naszymi znajomymi.
  4. Tylko ja - nikt poza Tobą nie ma dostępu do danych.

  Następujące elementy konta można zmienić:

  1. Profil nie ma prywatności na poziomie "Tylko ja". Są to informacje dotyczące miejsca zamieszkania, wieku, budynku - czyli podstawowe dane podane podczas rejestracji na portalu.
  2. Lista znajomych - lista osób które są naszymi znajomymi. UWAGA! Znajomi mając inne ustawienia mogą pokazać, że są naszymi znajomymi.
  3. Zdjęcia - lista zdjęć, które zostały wgrane przez nas na portal. UWAGA! Nie odnosi się do Galerii, która rządzi się swoimi prawami.
  4. Filmy - jak wyżej, tylko dotyczy filmów.
  5. Grupy - Informacje dotyczące grup w których jesteśmy zapisani.

  Poniżej tych ustawień jest sekcja dotycząca e-maili i powiadomień. Po ustawieniu prywatności można kliknąć przycisk "Zapisz".

  Do góry

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Dodaj komentarz

Każdy użytkownik Internetu może dodawać komentarze do artykułów i zdjęć.
Niedopuszczalne jest zamieszczanie treści, które są sprzeczne z prawem, nawołują do segregacji rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, zawierają treści pornograficzne, nieetyczne albo niemoralne. Nie wolno też zamieszczać tekstów zawierające reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych. Zabronione jest dodawania wpisów psujących działanie strony, zawierających oprogramowanie, informacje lub inne materiały zawierające wirusy, "konie trojańskie", dane zawierające "pluskwy", bądź inne szkodliwe lub niszczące elementy.
Wpisy naruszające te zasady będą usuwane, a w przypadku powtarzania tego rodzaju działań będą blokowane konta użytkowników.
Zastrzeżenie: Użytkownicy publikują swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność, a Administracja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez uczestników na stronie.


Kod antysapmowy
Odśwież

Witryna kminkowa.pl przestrzega wszelkich zasad utrzymania prywatności. Nie wykorzystujemy Państwa danych w celach innych niż prawidłowe funkcjonowanie serwisu. Dowiedz się więcej.
Użytkowników i administratorów witryny obowiązuje regulamin.

Sticker

Web Redakcja witryny kminkowa.pl

User Administrator: barcik

Mail e-mail:

Formularz Kontakt: Formularz kontaktowy

 Powiadom znajomych na Śledziku! Powiadom znajomych na Facebooku! Wykop tę stronę! Dodaj link strony do swojego opisu GG! Podziel się linkiem ze znajomymi na Blipie! Zaćwierkaj linkiem do naszej strony! Dodaj link na swój Google Buzz! Poinformuj swoich znajomych z MySpace! Dodaj tę stronę do zakładek Google Dodaj tę stronę do Del.icoi.us Promuj stronę na Digg Dodaj tę stronę do Technorati Powiadom znajomego e-mailem!